Liigu edasi põhisisu juurde

Milrem LCM-i uus nimi on Milworks

9.4.2020

Milrem LCM uueks nimeks saab Milworks. Uus nimi toetab paremini ettevõtte identiteeti ning vastab paremini tema tegevusele. Nimevahetus toimub muuhulgas ka vältimaks segadust Milrem Robotics’iga, mis on Milrem LCM’i (nüüd Milworks) spin-off ettevõte aastast 2017. Mõlemal ettevõttel on tänaseks välja kujunenud erinevad eesmärgid, omanikud ning tegevusvaldkonnad. Milrem Robotics omandab Milremi kaubamärgi ja jätkab oma praeguse nime all.

Milworks on Eesti kaitsetööstusettevõte, mis keskendub riigikaitse varustuse ja relvastuse hooldusele, remondile ja ümberehitustöödele. Milworksi peamiseks kliendiks on Eesti kaitsevägi, kuid raamleping on Läti kaitseväega. Lisaks on osutatud teenust ka teistele jõustruktuuridele.

Viimaste aastate jooksul on Milworks peamiselt olnud keskendunud militaarsõidukite hooldusele ja remondile. Aastate jooksul on hooldatud järgmisi sõidukeid: Patria XA-180 ja XA-188 soomukid, CV-9035 jalaväe lahingumasinad ning mitmed rivimasinad (erinevad 4×4, 6×6 ja 8×8 veokid, sillasüsteemid, kütusetankurid, 4×4 masinad, tuletõrjemasinad). Milworks remondib ja hooldab ka erinevaid agregaate, nagu mootorid, käigukastid ja sillad.

Milworksi eesmärgiks on hoida liidripositsiooni militaarsõidukite hooldus- ja remonditurul ning samas laiendada oma tegevust uutes valdkondades, nt relvastuse remondi ja hoolduse valdkonnas.

Milworksis töötab hetkel 36 töötajat. Ettevõttel on töökojad Tallinnas, Tapal ja Võrus. Milworksi omanikeks on Soome suurim kaitsetööstusettevõte Patria ning Mootor Grupp.

„Ma usun, et Milworks nimena toob rohkem esile meie põhilist fookust. Nimi tuleneb kahest inglisekeelsest sõnast „military“ ja „works“. „Military“ viitab militaarvaldkonnale. „Works“ tähendab nii töid, mida me teeme, kui ka lubadust, et kõik, mida meie ettevõte remondib või hooldab, töötab hästi,“ selgitas Milworksi juhatuse esimees Ingvar Pärnamäe nimevahetuse tagamaid.

Lisainfo:

Ingvar Pärnamäe

53423016

Jaga: