Liigu edasi põhisisu juurde

Tapal avati Milrem LCM-i tankihall

23.5.2019

Milrem LCM OÜ avas Eestis oma kolmanda töökoja, mis asub Tapal kaitseväe 1. jalaväe brigaadi vahetus läheduses. Kaitsevägi on Milremi peamiseks koostööpartneriks Tapal. Halli pidulik avamine toimus 22.05.2019, töid alustatakse töökojas 2019. aasta juunist.

Töökoda võimaldab pakkuda remondi- ja hooldustöid kogu kaitseväe ratas- ja soomustehnikale. Halli suurus on 576 m2 ja kuus sõiduki töökohta ning esialgu asub seal tööle 4 inimest. Töökoda on ehitatud pidades silmas jalaväe lahingumasina CV-9035 nõudeid. Kokku kuulub Milrem LCM-ile Tapal 5,8 ha maad, mis võimaldab vajadusel töökoja mahtu kiiresti kasvatada.

„Tapale laienemine on Milrem LCM-i jaoks märgilise tähendusega,“ ütles Milrem LCM-i nõukogu esimees Jukka Holkeri. „See on osa Milremi strateegiast olla võimalikult lähedal põhikliendile, kaitseväele, ja tagada omalt poolt lepingute elluviimiseks head töötingimused.“

„Milremi jaoks on uue töökoja avamine loogiliseks jätkuks senisele arengule,“ sõnas Milrem LCM-i juhatuse esimees Ingvar Pärnamäe. „Ettevõte on hoogsalt kasvamas ning oma tegevusvaldkondi laiendamas, mistõttu oli see aja küsimus, millal senised töökojad igapäevastele tegemistele kitsaks jäävad“.

Ingvar Pärnamäe viitas ühe uue tegevusvaldkonnana relvastusele. Eelmisel nädalal lõppes kohtuvaidlus uute automaattulirelvade soetamiseks Eesti kaitseväele, kus Milrem LCM on Eesti poolseks partneriks hanke võitnud USA relvatootjale Lewis Machine & Tools. „Kui seni tegeles Milrem LCM peamiselt militaarsõidukitega, siis on ilmne, et tulirelvade maailma sisenemisel on vaja ka uusi taristulisi võimalusi ning Tapa uus töökoda mängib olulist rolli tulirelvade hoolduse ja remondivõime ülesehitamisel,“ rääkis Pärnamäe.

Tapa vallavanem Riho Tell avaldas heameelt, et Tapa valda on sisenenud uus ja ambitsioonikas ettevõte. „Loomulikult aitab Milrem LCM-i suguste ettevõtete tulek elavdada valla majanduselu ning edendada valla üldist heaolu,“ ütles Tell. „Loodetavasti on see alles algus kaitsetööstuse arenemiseks Tapa vallas, kuna võimalusi on siin seoses kaitseväe ja ka liitlasvägedega palju. Tapa vald omalt poolt plaanib kindlasti igakülgselt toetada ettevõtluse arendamist,“ rõhutas vallavanem.

Jaga: