Liigu edasi põhisisu juurde

Ballistiline kaitse sõidukitele, laevadele

Milworks pakub projektipõhiliselt ballistilise kaitse parendamise teenuseid. Juba teostatud projektide hulka kuulub Eesti Kaitseväe soomukite XA-188 killukaitseplaatide uuendamine ning Eesti Mereväe aluse Admiral Cowen laskepesade soomustamine. Teeme koostööd juhtivate ballistliste materjalide tootjatega.

Pakume kahte liiki ballistilist kaitset.

Killukaitse (Spall lainer) – üldine nimetus pehmele materjalile, mis paigaldatakse sõiduki sisse. Enamasti kasutatakse kummeeritud aramiidkiudu, klaasriiet või ülikõrge molekulmassiga polüetüleeni (UHMWPE). Killukaitse ülesanne on püüda kinni plahvatusest tekkivad killud, mis tungivad läbi sõiduki kere. Sõltuvalt sõiduki keerukusest paigaldatakse kas monoliitsed lamineeritud plaadid või kangas. Killukaitse katsetamine ja sertimine toimub vastavuses standardiga NATO STANAG 2920.

Eraldiseisev lisasoomus (Add-on Armor) – sõidukitele paigaldatav lisakaitsekiht, mis on võimalikult kerge, aga samas tagab maksimaalse ballistiliste kaitstuse. Kasutatavate materjalide valik on lai, alustades alumiiniumist ja lõpetades keraamiliste plaatidega. Lõplik konfiguratsioon sõltub paljuski kliendi soovidest ja sõiduki tüübist. Lisasoomus on väga lihtne ja paindlik viis suurendada ükskõik millise sõiduki ballistilist kaitsevõimet.